Svatební trendy 2024

Rok 2022 je známý jako rok svatebního boomu! Po pandemii se uskutečnilo  po celém světě kolem 5 milionů svateb jen za rok 2022. Jak se to ale promítne do svateb v roce 2023? Největší změny budou od plánování přes výběr destinace až po výběr správných prodejců – způsob, jakým jsme se rozhodovali dříve, již není relevantní. Svatební trendy pro rok 2023  jsou o přetvoření svatby tak, aby byl zážitek přizpůsobený každému.

A co můžeme očekávat? Od udržitelnosti po velkolepou extravaganci, intimní svatby a alternativní zábavu – svět se rychle mění a s ním i svatební trendy. 

A jaké věci se naopak odeberou do historie? Budou to:

  • stejné šaty družiček – již od loňska frčí maximálně podobné téma nebo barevné ladění, ale jinak jsou to individuální modely pro každou družičku, letos se k tomu přidá v rámci udržitelnosti obliba šatů, které už mají dívky ve skříni. Myslíme, že nejúspěšnějším přístupem je dát své svatební párty téma: Například budou šaty v tónech, květinové nebo třeba metalické, a pak hosty nechat rozhodnout, co nejlépe vyhovuje jejich typu postavy. Výsledkem bude skupina přátel, kteří se cítí krásní a sebevědomí. (udržitelnost)
  • extravagantní tabule a nástěnky se zasedacím pořádkem hned u vchodu do sálu – místo toho umístěte na stoly klasické lístky, které podpoří komunikaci mezi svatebními hosty
  • ohňostroje – šetříme přírodu a finance (udržitelnost)
  • svatební hashtagy – speciální hashtag se jménem snoubneců nebo jinak podobně přitahující pozornost je považovaný za sebestředný, a proto out

Zaměřte se na udržitelnost

Být šetrnější k životnímu prostředí je v popředí zájmu každého v tuto chvíli, zejména ve svatebním průmyslu, přičemž páry hledají různé způsoby, jak udělat svou oslavu zelenější než dříve.

„Ekologické svatby se také stávají trendem, protože lidé stále více vnímají životní prostředí. Páry se chtějí cítit blízko přírody a mnoho z nich se rozhodlo uzavřít sňatek ve zcela přirozeném prostředí, jako je les, a po obřadu se stalo populárním uspořádat malý piknikový banket s veganskými pokrmy. Startujeme nový trend, kdy páry, které se v lese oddávají, mohou společně zasadit vlastní strom. Tak až ho za pár let navštíví, uvidí, jak vyrostl!“

Jak se udržitelnost projeví ve šperku? 

Máte po babičce, mamince zlaté prstýnky nebo jiné šperky? Můžeme z nich vytvořit jedinečné snubní prstýnky, které Vám budou připomínat nejen vzpomínku na jedinečný den a symbol spojení, ale také vaší historii. 

Svatební šperky

Barva? Jednoznačně bílé třpytivé zlato

Ať už visací dlouhé art deco náušnice nebo smyslný jednoduchý komplet. Pokud se bude dostatečně třpytit tak vyniknete. 

Asi nejzajímavějším trendem je kombinace bílého zlata a barevného kamene.

Ať už si vyberete jakýkoliv styl, vyberte ten, ve kterém se budete cítit nejlépe a odrazí vaši osobnost. Tyto šperky nebudou jen na vašem obřadu, ale budete je moci nosit s hrdostí po celý život. 

Dramatická výzdoba. Více a více.

Stále více párů klade důraz na design začleněním dramatických stropních instalací prostřednictvím květin, osvětlení, závěsů a dalších..

Ze stropu mohou viset květiny, měsíc a hvězdy, velké křišťálové lustry, lesklé koule vyznávající disko téma… Působivé pozadí pro svatební hostinu pak pomohou vytvořit dechberoucí květinová aranžmá a květinové stěny

Strop „noční oblohy“ na svatbě Kimberlin Rogersové v Tennessee.

(zdroj, Vogue)

Over-The-Top dorty

Gigantické, přepychové svatební dorty jsou zpět. Letošní svatební dorty budou velké, výrazné a bohatě zdobené.

(Zdroj: sheknows)

Netradiční cesty k oltáři

Představujete si, že půjdete k oltáři rovně mezi lidmi, klasicky směr ženich? Samozřejmě můžete, ale objevují se také různě tvarované cestičky se zatáčkami, které vykouzlí jemné napětí a očekávání.

Barva roku Pantone

Dejte sbohem tlumeným tónům a pastelovým odstínům. Stále více párů volí odvážná a nezapomenutelná barevná spojení, která vyjádří jejich osobnost.

Lidí více chtějí nestoudné barvy, divoké vzory, svůdné květiny a barevné chvíle nečekané rozkoše. Hravá paleta vybízí k zábavě.

(zdroj: dwpinsider)

Ale pokud máte raději jemnější barvy, zvolte některou z dalších oblíbených barev:

1. Smaragdově zelená

2. Levandule

3. Jemná růže

4. Zářivě růžová

5. Vínová

6. Šampaňské

(zdroj: waldophotos)

Svatební styl inspirovaný Grace Kelly

Čistější a nadčasovější svatební styly a inspirace nevěst směřují ke svatebním šatům Grace Kelly, které jsou ztělesněním klasického svatebního stylu. Také milují tradiční delší závoj. Klasické krajkové šaty, jemný hladký účes, třpytivé nezapomenutelné šperky – to je hit letošní sezóny. 

grace kelly

(zdroj: townandcountrymag)

Sezónní květiny

Květiny tak jako v minulém roce budou hlavním tématem svateb. Luční kvítí spolu s nádhernými bohatými kyticemi. Květiny vybírejte tak, abyste nepoškozovali životní prostředí, poraďte si tedy nejlépe se sezónními květy. Využít můžete také vylisované květiny nebo živé pokojovky v květináči. Nevěsty naopak budou volit menší praktické kytice, často i z jednoho druhu květin. 

Neobvyklé knihy hostů

V duchu požadavku originality jde neokoukané řešení knihy hostů. Například podpisy na desku, polaroidové fotky nebo dílky puzzle. 

(Zdroj: theweddingofmydreams.co.uk)

Petra Praumová