Drahokam podle měsíce narození | Diamant

Drahokamem měsíce března je DIAMANT

Tento drahokam přináší nositeli

 • ČISTOTU

 • CESTU K MOUDROSTI

 • ODVAHU A VYROVNANOST

Diamant přinese do života čistotu myšlenek, přináší lásku, dodává partnerskou soudržnost. Symbol bohatství, přitahující materiální hojnost. Dodává odvahu, odhodlanost. Posiluje tvořivost, pomáhá při cestě za osvícením. Je silný ochranný kámen, kámen věrnosti a oddanosti.

Léčebné využití: Diamant podporuje funkce metabolismu a zlepšuje zrak. Posiluje také vnitřní harmonii a zbavuje nás hněvu. Zintenzivňuje všechny tělesné, myšlenkové a duchovní energie a tím pomáhá organismu sladit se s takzvaným “vyšším já”. Je také využíván v kombinaci s dalšími kameny, které díky diamantům zvyšují svou energii.

Čakra kořenová na spodním konci páteře. Spojuje nás s fyzickým světem, se zemí a přírodou. Symbolizuje budování naší existence, materiální zabezpečení, rodinu, stabilitu. Vyživuje ostatní čakry a přináší nám spokojenost a vnitřní sílu. Tato základní čakra se nachází na spodním konci páteře, v oblasti křížové kosti a její barva je červená.


Diamanty byly od svého objevení ve středu pozornosti všech mýtů a legend. Středověcí rytíři je nosili ve svém brnění v domnění, že díky nim budou neporazitelní. Diamanty byly již od pradávna symbolem čistoty. Ještě více než symbol pro vyhnání ďábla byl ale diamant vnímán jako symbol čisté a upřímné lásky. Už po staletí je oblíbeným darem mezi milenci, a proto je i nejtypičtějším drahokamem zásnubních prstenů. 


Barvy: Průzračná
Planeta: Slunce
Element: Oheň
Čakra: Kořenová
Naleziště: USA, Mexiko, Španělsko

ZAJÍMAVOSTI

V antickém Římě a Řecku lidé věřili, že diamanty jsou slzy bohů a úlomky padajících hvězd. Římané se také domnívali, že hroty šípů boha Amora jsou zhotoveny právě ze třpytivých diamantů, což zřejmě položilo základ pro spojení diamantů s tématem romantické lásky.


Investiční diamant.

 • Nejkoncentrovanější forma bohatství.
 • Konzervativní a nezávislá investice.
 • Stabilní nárůst indexu hodnoty.
 • Volný transport a obchodovatelnost.

DIAMANTOVÉ CENTRUM FOXGOLD

Investiční diamanty jsou do šperku nezasazené, samostatné drahé kameny vysoké kvality. Každý investiční diamant je vybaven mezinárodním certifikátem, vydaným gemologickou laboratoří, kde jsou uvedeny i jeho 4 klíčové vlastnosti.

Pravidlo 4C – Určování ceny dimanatů

Pravidlo takzvaných 4C je hlavním určujícím prvkem ceny diamantů. Tato značka pochází z angličtiny a značí 4 základní faktory každého kamene.

 • Čistota (clarity)

  Je dána počtem cizorodých látek obsažených v diamantu, tzv. inkluzemi. Může se jednat o prasklinky, vměstky a jiné nedokonalosti kamene.

 • Brus (cut)

  Posuzuje použitý výbrus kamene a jeho dokonalost. Čím lépe je kámen vybroušen, tím je dražší. Pro posouzení kvality výbrusu se používá stupnice „ excellent, very good, good, fair, poor“. Výjimečně je možné se setkat s kategorií „ideal cut“.

 • Barva (color)

  Značí se pomocí stupnice B-Z, přičemž čím je diamant bělejší, tím nižší písmenko abecedy má.

 • Karát (carat)

  Metrický karát (se značkou ct) udává váhu diamantu. Používá se od roku 1907 a má oficiálně určenou hmotnost 200 mg. Čím více karátů kámen má, tím je pochopitelně dražší.

 

Další vlastnosti diamantů najdete zde.