Jak vybrat zásnubní prsten?

..krok za krokem…

Gratulujeme k rozhodnutí požádat svou partnerku o ruku! První krok máte za sebou, nyní přichází na řadu výběr dokonalého zásnubního prstenu. Často je tento krok důležitější než samotná svatba.

Příprava je klíčová

Udělejte si čas na přípravu, aby vše bylo přesně tak, jak si partnerka představuje. Prsten jí bude každý den připomínat ten krásný okamžik zasnoubení. Níže naleznete rady, jak správně vybrat zásnubní prsten a vyvolat partnerčin úsměv každý den.

Nenechte se nachytat  ,,trendy” 

Zásnubní prsten by měl být nadčasovým, klasickým symbolem vaší lásky, který přetrvá navždy, takže cílem by mělo být najít kámen, který se k vaší budoucí snoubence dokonale hodí. Podívejte se na její šperky, abyste viděli, co by nejlépe vyhovovalo jejímu stylu. Má ráda žluté zlato nebo bílé? Nosí výrazné šperky nebo místo toho volí minimalistické kousky? 

Pokud si nejste jisti, vždy můžete vsadit na nadčasovou klasiku.

Správná velikost prstenu

Po určení stylu a barvy zlata přichází důležitá otázka velikosti prstenu. Jestliže plánujete překvapit partnerku a nevíte o její velikosti, existuje několik triků, jak ji zjistit. Můžete nenápadně vzít prsten, který nosí, a nechat jej změřit ve zlatnictví. V případě nouze se obraťte na její nejlepší kamarádku nebo nás kontaktujte, rádi vám s výběrem velikosti poradíme. Velikost prstýnku lze upravit.

Na velikosti diamantu záleží pouze tehdy, pokud si vy (nebo vaše budoucí snoubenka) myslíte, že na tom záleží.

Velký nebo nic by nemělo být nejdůležitější, pokud si ovšem nemyslíte, že je to pro vašeho budoucího partnera to nejdůležitější. V takovém případě zvažte své možnosti. Možná stojí za zvážení klást větší důraz na velikost a méně na barvu a čistotu.

Stanovte si rozpočet

Dalším krokem je stanovení rozpočtu. Nemusíte se držet staré tradice utratit za prsten několik měsíčních platů. Důležité je, aby prsten symbolizoval lásku a závazek, ne finance. Rozpočet ovlivní výběr centrálního kamene, buď zirkon nebo diamant. Doporučujeme raději menší diamant, který symbolizuje věčnost. Můžete také zvážit barevný drahokam pro něco výjimečného. (Opět záleží na stylu vaší partnerky)

Poslední krok: Objednávka

Poté, co máte stanovený styl, barvu, velikost a kámen, můžete přejít k objednávce. Počítejte s časovou rezervou pro výrobu  (ruční práce našich zlatníků). Pokud spěcháte, ozvěte se nám, a společně najdeme optimální řešení. Teď už jen naplánujte místo a čas a věříme, že s naším zásnubním prstenem je výsledek více než jistý. 

 

U nás v showroomu ve Zlatnickém domě na Roudné vám rádi se vším poradíme. 

ZÁSNUBY
FOX 17 (21)