Drahokam podle měsíce narození | Akvamarín

Drahokamem měsíce března je AKVAMARÍN

Tento drahokam přináší nositeli

  • ODVAHU

  • KLID

  • VYROVNANOST

Akvamarín je ideální pro řečníky, učitele a přednášející. Pomáhá vyjádřit se a pravdivým slovům. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Vnáší harmonii do svého okolí a chrání před jeho škodlivým znečištěním.

Léčebné využití: Nosit akvamarín  působí blahodárně na zdraví organismu, mírní bolesti zubů, léčí žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu, funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu, působí dobře i na svalovou hmotu.

Působí na hrdelní čakru.  Je to čakra zvuku, centrum veškeré komunikace, spojnice nejen mezi naším osobním vnitřním světem a okolním vnějším světem, ale také spojnice horních spirituálních čaker hlavy s čakrami těla. Také se zde rodí naše inspirace a touha tvořit.) 


Akvamarín dostal svůj název podle barvy mořské vody (aqua marina). Nejkvalitnější a tedy i nejdražší akvamaríny jsou blankytně modré a průsvitné ( U nás ve Zlatnickém domě používáme akvamaríny nejvyšší kvality). Běžnější akvamaríny mají také modrou či modrozelenou barvu a s ubývající kvalitou jsou méně průsvitné, až zcela neprůsvitné.


Barvy: zelenomodrý, blankytně modrý, průsvitně modrý
Planeta: Měsíc
Element: Voda
Čakra: Hrdlo a srdce
Naleziště: Známá jsou především ložiska v Brazílii a na Madagaskaru. V Evropě můžete akvamaríny nalézt například v Irsku nebo Norsku.

ZAJÍMAVOSTI
Námořníci věřili, že je akvamarín poklad mořských panen, nosili jej jako talisman pro štěstí a proti utonutí.

 

Další vlastnosti akvamarínu najdete zde.

akvamarín

akvamarín