Jak vybrat drahý kámen podle vašeho znamení

Drahé kameny mají od nepaměti fascinovat svou krásou a mystériem, ale málokdo ví, že jejich výběr může být ovlivněn i astrologickými znameními. Ptáte se jak?

Výběr drahého kamene podle znamení zvěrokruhu

Každé znamení má své charakteristiky a osobnostní rysy, které mohou být umocněny vhodným výběrem drahého kamenu. Pokud tedy váháte nad tím, jaký kámen si vybrat, možná vám následující průvodce poskytne inspiraci.

 1. Beran (21. března – 19. dubna): Rubín Berani jsou odvážní a vášniví jedinci, a rubín je kámen, který tuto energii dokonale zrcadlí. Jeho intenzivní červená barva symbolizuje sílu a odvahu, které jsou typické pro toto znamení.

 2. Býk (20. dubna – 20. května): Smaragd Býci jsou spojováni s přírodou a klidem, a smaragd je kamenem, který tuto spojitost podtrhuje. Jeho zelená barva evokuje klid a harmonii, což je ideální pro Býky, kteří ocení spojení s přírodou.

 3. Blíženci (21. května – 20. června): Alexandrit Blíženci jsou známí svou dvojitou povahou a proměnlivostí, a alexandrit je kámen, který tyto rysy reflektuje. Jeho schopnost měnit barvu podle osvětlení symbolizuje proměnlivost Blíženců.

 4. Rak (21. června – 22. července): Perla Raci jsou citliví a intuitivní, a perla je kamenem, který tuto citlivost a emocionalitu zrcadlí. Je symbolem čistoty a laskavosti, což odpovídá charakteru Raka.

 5. Lev (23. července – 22. srpna): Zlatý Topaz Leva charakterizuje síla a sebevědomí, a zlatý topaz je kamenem, který tuto sílu a energii představuje. Jeho zlatá barva evokuje slunce a životní energii Leva.

 6. Panna (23. srpna – 22. září): Safír Panny jsou spojovány s vědomostí a praktičností, a safír je kamenem, který tyto vlastnosti zdůrazňuje. Jeho modrá barva symbolizuje moudrost a pravdu, což jsou hodnoty, které jsou Pannám blízké.

 7. Váhy (23. září – 22. října): Opál Váhy jsou spojovány s harmonií a vyvážeností, a opál je kamenem, který tuto harmonii podtrhuje. Jeho různobarevná hra symbolizuje rovnováhu mezi protiklady, kterou Váhy vyhledávají.

 8. Štír (23. října – 21. listopadu): Granát Štíři jsou spojováni se silou a vášní, a granát je kamenem, který tuto sílu a vášeň reflektuje. Jeho hluboká červená barva evokuje energii a intenzitu, které jsou typické pro toto znamení.

 9. Střelec (22. listopadu – 21. prosince): Modrý Topaz Střelci jsou spojováni s optimismem a dobrodružstvím, a modrý topaz je kamenem, který tuto radost ze života představuje. Jeho modrá barva evokuje oblohu a nekonečné možnosti, které Střelci vyhledávají.

 10. Kozoroh (22. prosince – 19. ledna): Granát Kozorozi jsou spojováni s cílevědomostí a vytrvalostí, a granát je kamenem, který tuto sílu a odhodlání reflektuje. Jeho hluboká červená barva symbolizuje odhodlání a vytrvalost, které jsou typické pro toto znamení.

 11. Vodnář (20. ledna – 18. února): Ametyst Vodnáři jsou spojováni s nezávislostí a originalitou, a ametyst je kamenem, který tuto originalitu podtrhuje. Jeho fialová barva evokuje mystéria a spiritualitu, což odpovídá charakteru Vodnářů.

 12. Ryby (19. února – 20. března): Akvamarín Ryby jsou spojovány s intuicí a citlivostí, a akvamarín je kamenem, který tuto citlivost a intuici zrcadlí. Jeho modrá barva symbolizuje klid a jasnost, které jsou typické pro toto znamení.

Nezapomeňte, že výběr drahého kamene by měl být především o osobním vkusu a představě o kráse. Navštivte naše ateliéry Zlatnického domu v Plzni na Roudné a my vám s výběrem vhodného kamenu rádi pomůžeme.

Těšíme se na vás…