Drahokam podle měsíce narození | Smaragd

Drahokamem měsíce května je SMARAGD

Tento drahokam přináší nositeli

  • EMPATII

  • UVOLŇUJE STRES A ÚZKOST

  • LASKAVOST A BYSTRÝ ÚSUDEK

Se smaragdem máte štěstí vždy na dosah. Svému nositeli přináší bystrý úsudek i otevřené srdce. Podporuje upřímnost, pevné a láskyplné vztahy. Do vztahů i do života vnáší rovnováhu. Je silný a soucitný zároveň. Tyto kvality podporuje i v nás.

Léčebné využití:

Posiluje unavené oči, obnovuje normální vidění, pomáhá při šedém zákalu, používá se jako protijed, detoxikuje játra, má silný regenerační účinek, uklidňuje nervy, snižuje horečku, potlačuje infekce všeho druhu, léčí páteř, svaly, revmatické potíže, cukrovku, zvyšuje imunitu, reguluje krevní tlak a činnost zažívacích orgánů. Dokáže pomáhat při léčbě zhoubných nádorů. Je schopen potlačit klaustrofobii.

Srdeční čakra se nachází ve středu hrudi a je vyznačována zelenou barvou. Čakra srdce je napojena na mezilidské vztahy včetně lásky. Máte-li srdeční čakru v harmonii, jste otevření, ochotní a soucitní. V opačném případě zablokovaná srdeční čakra utlumuje schopnost lásku přijímat i dávat.


První zmínky o využití smaragdu sahají až do starověkého Egypta, kde byl velmi hojně využíván a ceněn již za královny Kleopatry. Smaragd se od té doby objevil v mnoha kulturách. Pro starověké myslitele byl kamenem moudrosti, logiky, prosperity, ale také obchodní zdatnosti. Smaragd patřil dokonce mezi první drahokamy, ze kterých byly vyřezávány sošky Buddhy.Barvy: Zelená
Planeta: Venuše
Element: Země
Čakra: Otevírá srdeční čakru. Vědomí svého majitele posouvá na vyšší úroveň.
Naleziště: Kolumbie, Ural, Brazílie, Jižní Afrika, Indie, Pakistán


ZAJÍMAVOSTI

Pro starověké myslitele byl smaragd kamenem moudrosti a prosperity. V Persii se věřilo, že symbolizuje věčný život v ráji. Fascinoval také Hérodota, který se ve svém díle zmiňuje o smaragdových sloupech Héraklova chrámu. Znali ho i dávní Inkové a Aztékové, pro něž byl svatým. Ve středověku byl zase oblíbeným kamenem alchymistů a jasnovidek.

Smaragdové šperky se tradičně darují při oslavách 20. a 35. výročí svatby. Nejoblíbenější jsou smaragdové prsteny, jako skutečně luxusní dárek doporučujeme doplnit prsten ladícími náušnicemi a přívěskem.


 

 

 

Další vlastnosti smaragdů  (a zdroj foto) najdete zde.

smaragd